| Smacznego! | Dialogi w restauracji | W restauracji |
| recepcjonistka | Restauracja Wawel. W czym mogę pomóc? |
| Piotr | Dzień dobry, jeśli to możliwe chciałbym zarezerwować stolik na dziś wieczór. |
| recepcjonistka | Oczywiście, na którą godzinę? |
| Piotr | Około ósmej. |
| recepcjonistka | Dla ilu osób? |
| Piotr | Dla czterech. |
| recepcjonistka | Chwileczkę... Tak, mamy jeszcze jeden wolny stolik. Na jakie nazwisko ma być rezerwacja? |
| Piotr | Na nazwisko Rutkowski. |
| recepcjonistka | Mógłby pan przeliterować? |
| Piotr | R-U-T-K-O-W-S-K-I. |
| recepcjonistka | Mogę prosić o numer kontaktowy do pana? |
| Piotr | Oczywiście. 721 432 677. |
| recepcjonistka | Dziękuję. Potwierdzam rezerwację dla czterech osób, dziś wieczór, godzina ósma. |
| Piotr | Bardzo dziękuję. Do widzenia. |
| recepcjonistka | Do widzenia. |
| kelnerka | Dzień dobry, w czym mogę pomóc? |
| Piotr | Proszę stolik dla dwóch osób. |
| kelnerka | Dla palących czy niepalących? |
| Piotr | Dla niepalących. |
| kelnerka | Tędy proszę. (idzie w stronę stolika) Bardzo proszę. |
| Piotr | Dziękuję. Możemy prosić menu? |
| kelnerka | Oczywiście. Bardzo proszę. Wrócę do państwa za kilka minut, aby przyjąć zamówienie. |
| Kelner | Czy mogę przyjąć zamówienie? |
| Piotr | Tak, ja poproszę łososia i sałatkę ziemniaczaną. |
| Paulina | Ja proszę coś polskiego, może pierogi z kapustą i grzybami. |
| Piotr | Czy mogę zmienić zdanie? Wezmę to samo. Muszę spróbować pierogów. |
| Kelner | Coś na przekąskę? |
| Paulina | Proszę barszcz. |
| Kelner | A dla pana? |
| Piotr | Dla mnie to samo. |
| Kelner | Coś do picia? |
| Piotr | Tak, proszę wodę mineralną. |
| Kelner | Gazowaną czy niegazowaną? |
| Piotr | Gazowaną proszę. |
| Paulina | Możemy prosić o popielniczkę? |
| Kelner | Tak, oczywiście. Zaraz przyniosę. |
| Kelner | Proszę. Państwa zamówienie. Życzę smacznego. |
| Piotr | Dziękujemy. |
| Kelner | Czy podać coś na deser? |
| Paulina | Nie, poprosimy o rachunek. |
